Avaktiverad 2024-11-12
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-07-08
RSK-nr enhet: ST
Atrio Duschblandare, DN 15 Väggmontage Keramisk tätning 1/2", 90° GROHE StarLight kromyta Duschanslutning 1/2" Inbyggd backventil i duschutlopp 1/2" Dolda S-anslutningar Backventil mot tillbakaflöde Utan duschset Med kryssgrepp Två olika uppsättningar lock ingår. Ett set med "H" och "C" markering, och en uppsättning utan markering.
Atrio Duschblandare, DN 15 Väggmontage Keramisk tätning 1/2", 90° GROHE StarLight kromyta Duschanslutning 1/2" Inbyggd backventil i duschutlopp 1/2" Dolda S-anslutningar Backventil mot tillbakaflöde Utan duschset Med kryssgrepp Två olika uppsättningar lock ingår. Ett set med "H" och "C" markering, och en uppsättning utan markering.
| RSK-nummer | 8358657 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26003DC3 |
| GTIN | 4005176455384 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Atrio New tvågrepp dusch vägg |
| Dimension | G15/G15 |
| Storlek | c/c150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tvågrepps |
| Utförande | med utlopp nedåt |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26003DC3 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 26003DC3 |
|---|
| GTIN | 4005176455384 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26003DC3 |
|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176455384 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 3,48 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 4005176533891 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 21,88 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 48 | ||
| GTIN FP | 4005176533884 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 194,04 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 56 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 222,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8358657.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8358657 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26003DC3 |
| GTIN | 4005176455384 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Atrio New tvågrepp dusch vägg |
| Dimension | G15/G15 |
| Storlek | c/c150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tvågrepps |
| Utförande | med utlopp nedåt |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26003DC3 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 26003DC3 |
|---|
| GTIN | 4005176455384 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26003DC3 |
|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176455384 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 360 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 3,48 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 4005176533891 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 21,88 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 48 | ||
| GTIN FP | 4005176533884 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 194,04 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 56 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 222,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8358657.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |