RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-12-04
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart Cosmopolitan E Dold Kropp För dusch Med dold, förinställbar termostatisk blandning Passar infraröda uppsättningen 36 463 000 2 föravstängningar Backventiler med filter 6 V litiumbatteri av typen CR-P3 Batteriets livslängd: ca. 7 år (150 aktiveringar/dag) Möjliggör vattentätning av väggkonstruktion som omger den dolda kroppen Med tätningshylsa
Eurosmart Cosmopolitan E Dold Kropp För dusch Med dold, förinställbar termostatisk blandning Passar infraröda uppsättningen 36 463 000 2 föravstängningar Backventiler med filter 6 V litiumbatteri av typen CR-P3 Batteriets livslängd: ca. 7 år (150 aktiveringar/dag) Möjliggör vattentätning av väggkonstruktion som omger den dolda kroppen Med tätningshylsa
| RSK-nummer | 8359115 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 36464000 |
| GTIN | 4005176576706 |
| Produkt | Inbyggnadsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart CE inv.Dele. dusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 6V |
| Funktion | För dusch |
| Utförande | förinställbar termostatisk |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36464000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 36464000 |
|---|
| GTIN | 4005176576706 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36464000 |
|---|
| Modell/Utförande | Inbyggt väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Övrigt |
| Styrmetod | Infraröd |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Utgående anslutning | Invändig gänga |
| Mått på utgående anslutning | 1/2" |
| Anslutningsspänning | 6 V |
| Spänningstyp | AC/DC |
| Kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Flödesklass | C |
| Inställbar med fjärrkontroll | Nej |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Nej |
| Max. temperaturinställning | 100 °C |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 25 l/s |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Med inbyggd installationsbox | Nej |
| Inbyggnadsdjup | 66 - 66 mm |
| Bredd täckplåt | 0 mm |
| Automatisk spolingscykel | Nej |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Ingen |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176576706 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 178 | ||
| Höjd (mm) | 178 | ||
| Vikt (kg) | 2,67 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4005176670343 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 11,68 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176670350 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 198,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8359115.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8359115 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 36464000 |
| GTIN | 4005176576706 |
| Produkt | Inbyggnadsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart CE inv.Dele. dusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 6V |
| Funktion | För dusch |
| Utförande | förinställbar termostatisk |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36464000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 36464000 |
|---|
| GTIN | 4005176576706 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/36464000 |
|---|
| Modell/Utförande | Inbyggt väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Övrigt |
| Styrmetod | Infraröd |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Utgående anslutning | Invändig gänga |
| Mått på utgående anslutning | 1/2" |
| Anslutningsspänning | 6 V |
| Spänningstyp | AC/DC |
| Kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Flödesklass | C |
| Inställbar med fjärrkontroll | Nej |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Nej |
| Max. temperaturinställning | 100 °C |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 25 l/s |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Med inbyggd installationsbox | Nej |
| Inbyggnadsdjup | 66 - 66 mm |
| Bredd täckplåt | 0 mm |
| Automatisk spolingscykel | Nej |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Ingen |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176576706 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 178 | ||
| Höjd (mm) | 178 | ||
| Vikt (kg) | 2,67 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4005176670343 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 11,68 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176670350 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 198,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8359115.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |