Avaktiverad 2020-05-13
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2010-03-03
RSK-nr enhet: ST
Gustavsberg duschblandare termostat med vred/spak 160cc
Gustavsberg duschblandare termostat med vred/spak 160cc
| RSK-nummer | 8425536 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41205304 67 |
| GTIN | 7393792225502 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Nautic |
| Dimension | M26x1,5/G15 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | med utlopp nedåt, RH-spak |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41205304 67 |
|---|
| GTIN | 7393792225502 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Kall blandarkropp | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 2,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8351134.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_1_8425536_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 8425536 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41205304 67 |
| GTIN | 7393792225502 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Nautic |
| Dimension | M26x1,5/G15 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | med utlopp nedåt, RH-spak |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41205304 67 |
|---|
| GTIN | 7393792225502 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Kall blandarkropp | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 2,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8351134.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_1_8425536_gruppfil.pdf |