Avaktiverad 2022-09-01
Inlagd: 2019-09-24
RSK-nr enhet: ST
Blyfri termostatblandare för dusch 160cc. Temperaturvred med säkerhetsspärr vid 38°C, volymvred med kontroll för Ecoflöde, keramisk överdel. Blandaren är utrustad med backventiler och smutsfilter.
Blyfri termostatblandare för dusch 160cc. Temperaturvred med säkerhetsspärr vid 38°C, volymvred med kontroll för Ecoflöde, keramisk överdel. Blandaren är utrustad med backventiler och smutsfilter.
| RSK-nummer | 8351337 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7464L |
| GTIN | 6414150095795 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Nova blyfri |
| Dimension | M26x1,5/G15 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | utlopp nedåt/blyfri |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/komposit |
| Standard | EN-1111 |
| Övrig info | Blyfri |
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/7464L |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 7464L |
|---|
| GTIN | 6414150095795 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/7464L |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Kall blandarkropp | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 294 | ||
| Bredd (mm) | 164 | ||
| Höjd (mm) | 82 | ||
| Vikt (kg) | 1,81 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8351337.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569845224-00027 v3.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_142_8351337.pdf |
| RSK-nummer | 8351337 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7464L |
| GTIN | 6414150095795 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Nova blyfri |
| Dimension | M26x1,5/G15 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | utlopp nedåt/blyfri |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/komposit |
| Standard | EN-1111 |
| Övrig info | Blyfri |
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/7464L |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 7464L |
|---|
| GTIN | 6414150095795 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/7464L |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Kall blandarkropp | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 294 | ||
| Bredd (mm) | 164 | ||
| Höjd (mm) | 82 | ||
| Vikt (kg) | 1,81 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8351337.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569845224-00027 v3.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_142_8351337.pdf |