Inlagd: 2023-11-06
RSK-nr enhet: ST
60-pack, duschanslutning nedåt m. backventil
60-pack, duschanslutning nedåt m. backventil
| RSK-nummer | 8350279 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB4120230660 |
| GTIN | 7391530085319 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Nya Nautic - 160 c-c |
| Dimension | c/c160mm |
| Storlek | 80x285x55 |
| Tryck/Flöde/Temp | maxflöde 300kPa: 0,465 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | 60-p, anslut m. backventil ned |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | EN-1111, EN-1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB4120230660 |
|---|
| GTIN | 7391530085319 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Tryckstyrd | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 785 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 1,652 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 99,12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_1_8350145.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8350279 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB4120230660 |
| GTIN | 7391530085319 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Nya Nautic - 160 c-c |
| Dimension | c/c160mm |
| Storlek | 80x285x55 |
| Tryck/Flöde/Temp | maxflöde 300kPa: 0,465 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | 60-p, anslut m. backventil ned |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | EN-1111, EN-1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB4120230660 |
|---|
| GTIN | 7391530085319 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Tryckstyrd | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 785 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 1,652 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 370 | ||
| Vikt (kg) | 99,12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_1_8350145.pdf |
|---|---|