RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-06-25
RSK-nr enhet: ST
Grohtherm SmartControl, Inbyggt duschsystem med Rainshower SmartActive 310 Cube, Krom, Bestående av: Dold termostat med 3 ventiler (29 126) Rainshower SmartActive 310 Cube head shower set 2 sprays (26 479) including horizontal shower arm 430 mm Rainshower SmartActive 130 Cube hand shower 3 sprays (26 582) Utloppsvinkel 1/2" med hållare (26 659) Silverflex duschslang 1500 mm (28 364) requires GROHE Rapido SmartBox universal rough-in box, 1/2“ (35 604) and head shower rough-in 9.5 l/min (26 483), please order separately perfect fit with GROHE Rapido shower frame duo (103 994 9990) Professionell version
Grohtherm SmartControl, Inbyggt duschsystem med Rainshower SmartActive 310 Cube, Krom, Bestående av: Dold termostat med 3 ventiler (29 126) Rainshower SmartActive 310 Cube head shower set 2 sprays (26 479) including horizontal shower arm 430 mm Rainshower SmartActive 130 Cube hand shower 3 sprays (26 582) Utloppsvinkel 1/2" med hållare (26 659) Silverflex duschslang 1500 mm (28 364) requires GROHE Rapido SmartBox universal rough-in box, 1/2“ (35 604) and head shower rough-in 9.5 l/min (26 483), please order separately perfect fit with GROHE Rapido shower frame duo (103 994 9990) Professionell version
| RSK-nummer | 8283522 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1039980000 |
| GTIN | 4067393034384 |
| Produkt | Duschsystem |
| Produktnamn | GRT SmartControl Bundle Dusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 310mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Ytbehandling | Förkromad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/1039980000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1039980000 |
|---|
| GTIN | 4067393034384 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/1039980000 |
|---|
| Modell/Utförande | Inbyggnadsdel + Frontdel |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Ytskydd frontdel | Förkromad |
| Ytbehandling frontdel | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 44 l/min |
| Med utloppspip | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393034384 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 443 | ||
| Bredd (mm) | 356 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 7,365 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 24067393034388 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 15,73 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 14067393034381 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 86,92 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8283522 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1039980000 |
| GTIN | 4067393034384 |
| Produkt | Duschsystem |
| Produktnamn | GRT SmartControl Bundle Dusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 310mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Ytbehandling | Förkromad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/1039980000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1039980000 |
|---|
| GTIN | 4067393034384 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/1039980000 |
|---|
| Modell/Utförande | Inbyggnadsdel + Frontdel |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Ytskydd frontdel | Förkromad |
| Ytbehandling frontdel | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 44 l/min |
| Med utloppspip | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393034384 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 443 | ||
| Bredd (mm) | 356 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 7,365 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 24067393034388 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 15,73 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 14067393034381 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 86,92 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |