RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-12-22
RSK-nr enhet: ST
Grohtherm SmartControl, Inbyggt duschsystem med Rainshower SmartActive 310, SuperSteel, Bestående av: Dold termostat med 3 ventiler (29 121) GROHE Rapido SmartBox universell inbyggnadsbox, 1/2" (35 604) Rainshower SmartActive 310 takduschset med 2 stråltyper (26 475) inkl. horisontell duscharm på 430 mm och inbyggnadsbox för takdusch (26 483) Rainshower SmartActive 130 handdusch med 3 stråltyper Utloppsvinkel 1/2" med hållare (26 658) Silverflex duschslang 1500 mm Valfri flödesbegränsare för handdusch, 9,5 l/min, medföljer
Grohtherm SmartControl, Inbyggt duschsystem med Rainshower SmartActive 310, SuperSteel, Bestående av: Dold termostat med 3 ventiler (29 121) GROHE Rapido SmartBox universell inbyggnadsbox, 1/2" (35 604) Rainshower SmartActive 310 takduschset med 2 stråltyper (26 475) inkl. horisontell duscharm på 430 mm och inbyggnadsbox för takdusch (26 483) Rainshower SmartActive 130 handdusch med 3 stråltyper Utloppsvinkel 1/2" med hållare (26 658) Silverflex duschslang 1500 mm Valfri flödesbegränsare för handdusch, 9,5 l/min, medföljer
| RSK-nummer | 8283415 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 34863DC0 |
| GTIN | 4005176790782 |
| Produkt | Duschsystem |
| Produktnamn | GRT SmartControl term. |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34863DC0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 34863DC0 |
|---|
| GTIN | 4005176790782 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34863DC0 |
|---|
| Modell/Utförande | Inbyggnadsdel + Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Ytskydd frontdel | Övrigt |
| Ytbehandling frontdel | Övrigt |
| Basfärg | Övrigt |
| Accentfärg | Övrigt |
| Antal utgående anslutningar | 3 |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176790782 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 443 | ||
| Bredd (mm) | 356 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 9,66 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 105,28 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8283415 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 34863DC0 |
| GTIN | 4005176790782 |
| Produkt | Duschsystem |
| Produktnamn | GRT SmartControl term. |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34863DC0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 34863DC0 |
|---|
| GTIN | 4005176790782 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34863DC0 |
|---|
| Modell/Utförande | Inbyggnadsdel + Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Ytskydd frontdel | Övrigt |
| Ytbehandling frontdel | Övrigt |
| Basfärg | Övrigt |
| Accentfärg | Övrigt |
| Antal utgående anslutningar | 3 |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176790782 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 443 | ||
| Bredd (mm) | 356 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 9,66 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 105,28 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |