Avaktiverad 2018-12-21
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-10-20
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 8377359 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26223000 |
| GTIN | 4005176313233 |
| Produkt | Duschkombination |
| Produktnamn | NTempCosmop. 160 |
| Dimension | G20/G15 |
| Storlek | c/c150mm, 700mm stång |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | duschset med blandare |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26223000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26223000 |
|---|
| GTIN | 4005176313233 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26223000 |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
|---|---|
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Tryckstyrd | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Med omkastare | Ja |
| Med kopplingar | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Ja |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176313233 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1620 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 7,7 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1600 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 8,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4005176434686 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1600 | ||
| Vikt (kg) | 142 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8377359.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8377359 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26223000 |
| GTIN | 4005176313233 |
| Produkt | Duschkombination |
| Produktnamn | NTempCosmop. 160 |
| Dimension | G20/G15 |
| Storlek | c/c150mm, 700mm stång |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | duschset med blandare |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26223000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26223000 |
|---|
| GTIN | 4005176313233 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26223000 |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
|---|---|
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Tryckstyrd | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Med omkastare | Ja |
| Med kopplingar | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Ja |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176313233 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1620 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 7,7 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1600 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 8,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4005176434686 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1600 | ||
| Vikt (kg) | 142 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8377359.pdf |
|---|---|