Avaktiverad 2025-04-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-05-29
RSK-nr enhet: ST
Precision Start 150 CC Termostatblandare för dusch, DN 15 Med duschhandtag, Bestående av:, Precisions Start Termostatblandare dusch 1/2" (34 594 000), Vitalio Start 100 shower set, 1-spray, 600 mm (27 942), GROHE EcoJoy vattenbesparande teknologi, Inre Vatten Guide för ett längre liv, GROHE DreamSpray, GROHE StarLight kromyta, SpeedClean antikalksystem, Stötsäker silikonring förhindrar skador, Lägsta tryck: 1,0 bar
Precision Start 150 CC Termostatblandare för dusch, DN 15 Med duschhandtag, Bestående av:, Precisions Start Termostatblandare dusch 1/2" (34 594 000), Vitalio Start 100 shower set, 1-spray, 600 mm (27 942), GROHE EcoJoy vattenbesparande teknologi, Inre Vatten Guide för ett längre liv, GROHE DreamSpray, GROHE StarLight kromyta, SpeedClean antikalksystem, Stötsäker silikonring förhindrar skador, Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8356824 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 34597000 |
| GTIN | 4005176323546 |
| Produkt | Duschkombination |
| Produktnamn | Precision Start |
| Dimension | G20/G15 |
| Storlek | c/c150mm 600mm justerbar stång |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | duschset & blandare, uttag ner |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34597000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 34597000 |
|---|
| GTIN | 4005176323546 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34597000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Tryckstyrd | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/4" (20) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
| Med fast handduschhållare | Ja |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Med integrerad hylla | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176323546 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 14005176323543 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 32 | ||
| GTIN FP | 24005176323540 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 140 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8182108.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8356824 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 34597000 |
| GTIN | 4005176323546 |
| Produkt | Duschkombination |
| Produktnamn | Precision Start |
| Dimension | G20/G15 |
| Storlek | c/c150mm 600mm justerbar stång |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | duschset & blandare, uttag ner |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34597000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 34597000 |
|---|
| GTIN | 4005176323546 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/34597000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Tryckstyrd | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/4" (20) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
| Med fast handduschhållare | Ja |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Med integrerad hylla | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176323546 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 695 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 14005176323543 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 32 | ||
| GTIN FP | 24005176323540 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 140 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8182108.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |