RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-04-29
RSK-nr enhet: ST
Accent, Köksblandare med SmartControl, Etthålsmontage GROHE Long-Life-yta Utdragbar spray med perlator I metall GROHE Magnetic Docking garanterar enkel och smidig tillbakadragning av sprayhuvudet till startpositionen GROHE SmartControl-tryck för av/på, vrid för volymjustering från vattenbesparande ekoläge till fullt flöde Temperaturjustering genom att vrida blandningsventilen på kroppen Svängbar pip 140 grader Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar fixeringsset av metall Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar
Accent, Köksblandare med SmartControl, Etthålsmontage GROHE Long-Life-yta Utdragbar spray med perlator I metall GROHE Magnetic Docking garanterar enkel och smidig tillbakadragning av sprayhuvudet till startpositionen GROHE SmartControl-tryck för av/på, vrid för volymjustering från vattenbesparande ekoläge till fullt flöde Temperaturjustering genom att vrida blandningsventilen på kroppen Svängbar pip 140 grader Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar fixeringsset av metall Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar
| RSK-nummer | 8312248 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30444KF0 |
| GTIN | 4067393018766 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Accent Kök SmartCtrl |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 199mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Phantom Black) |
| Ytbehandling | - |
| Material | Zink |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/30444KF0 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30444KF0 |
|---|
| GTIN | 4067393018766 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/30444KF0 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 10 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393018766 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 345 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 3,77 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8312248 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30444KF0 |
| GTIN | 4067393018766 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Accent Kök SmartCtrl |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 199mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Phantom Black) |
| Ytbehandling | - |
| Material | Zink |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/30444KF0 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30444KF0 |
|---|
| GTIN | 4067393018766 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/30444KF0 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 10 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393018766 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 690 | ||
| Bredd (mm) | 345 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 3,77 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |