Avaktiverad 2025-04-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-06-22
RSK-nr enhet: ST
GROHE BauFlow, Disklådsblandare ettgrepp, DN 15, Krom, Hög pip Etthålsmontage GROHE Long-Life-yta GROHE Long-Life 28 mm keramikinsats inre vattenvägar – bly- och nickelfri Utdragbar duschpip Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Vridningsområde 360° Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar 3/8" fixeringsset av metall Lägsta tryck: 1,0 bar
GROHE BauFlow, Disklådsblandare ettgrepp, DN 15, Krom, Hög pip Etthålsmontage GROHE Long-Life-yta GROHE Long-Life 28 mm keramikinsats inre vattenvägar – bly- och nickelfri Utdragbar duschpip Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Vridningsområde 360° Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar 3/8" fixeringsset av metall Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8312040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30549000 |
| GTIN | 4005176741210 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | BauFlow Kök C-Pip Utdrag 8,0l |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 357mm hög,215mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30549000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30549000 |
|---|
| GTIN | 4005176741210 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30549000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 8 l/min |
| Flödesklass | Z |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Total bygghöjd | 357 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 206 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 215 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176741210 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 1,975 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 93 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 211,675 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8312040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30549000 |
| GTIN | 4005176741210 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | BauFlow Kök C-Pip Utdrag 8,0l |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 357mm hög,215mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30549000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30549000 |
|---|
| GTIN | 4005176741210 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30549000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 8 l/min |
| Flödesklass | Z |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Total bygghöjd | 357 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 206 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 215 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176741210 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 1,975 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 93 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 211,675 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |