Inlagd: 2007-05-28
RSK-nr enhet: ST
Ettgrepps köksblandare för inbyggnad i vägg. Vridbar pip. Ska monteras i inbyggnadsbox Tap-Box 2525, RSK 823 60 48. Boxen är typgodkänd enligt BBR-08, enligt NT VVS 129 samt uppfyller kraven enligt branschreglerna för Säker Vatteninstallation.
Ettgrepps köksblandare för inbyggnad i vägg. Vridbar pip. Ska monteras i inbyggnadsbox Tap-Box 2525, RSK 823 60 48. Boxen är typgodkänd enligt BBR-08, enligt NT VVS 129 samt uppfyller kraven enligt branschreglerna för Säker Vatteninstallation.
| RSK-nummer | 8553372 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8553372 |
| GTIN | 7350004676880 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Box 180 förkromad |
| Dimension | - |
| Storlek | pip=241mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, för inbyggnad |
| Utförande | med vridbar pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 8553372 |
|---|
| GTIN | 7350004676880 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 95 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_716_8232213.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8553372 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8553372 |
| GTIN | 7350004676880 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Box 180 förkromad |
| Dimension | - |
| Storlek | pip=241mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, för inbyggnad |
| Utförande | med vridbar pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 8553372 |
|---|
| GTIN | 7350004676880 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 95 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_716_8232213.pdf |
|---|---|