RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-06-13
RSK-nr enhet: ST
Concetto Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats med integrerad temperaturbegränsare professionell dusch med flexibel, hygienisk GROHFlexx köks-Santopreneslang omkastning: perlator/shower jet automatisk återställning till perlator GROHE EasyDock M integrerad magnet för smidig hantering av duschhuvud svängbart utlopp vridningsområde 360° backventil mot tillbakaflöde flexibla anslutningsslangar system för snabb montering
Concetto Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats med integrerad temperaturbegränsare professionell dusch med flexibel, hygienisk GROHFlexx köks-Santopreneslang omkastning: perlator/shower jet automatisk återställning till perlator GROHE EasyDock M integrerad magnet för smidig hantering av duschhuvud svängbart utlopp vridningsområde 360° backventil mot tillbakaflöde flexibla anslutningsslangar system för snabb montering
| RSK-nummer | 8310652 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31491000 |
| GTIN | 4005176343308 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 510mm piphöjd |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, utdragbar prof-dusch |
| Utförande | högpip, utan maskinavstägning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31491000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31491000 |
|---|
| GTIN | 4005176343308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31491000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Flexibel med förspolningsdusch |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 510 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 200 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 235 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176343308 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 685 | ||
| Bredd (mm) | 340 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 3,62 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176432101 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 29,96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310652.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8310652 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31491000 |
| GTIN | 4005176343308 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 510mm piphöjd |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, utdragbar prof-dusch |
| Utförande | högpip, utan maskinavstägning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31491000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31491000 |
|---|
| GTIN | 4005176343308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31491000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Flexibel med förspolningsdusch |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 510 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 200 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 235 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176343308 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 685 | ||
| Bredd (mm) | 340 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 3,62 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176432101 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 29,96 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310652.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |