RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-08-23
RSK-nr enhet: ST
Concetto disklådsblandare ettgrepp, DN 15. Disklådsblandaren är försedd med en medelhög, svängbar pip som har ett svängområde på 140 grader, perlator för verktygsfritt utbyte och inställbar flödesbegränsare. GROHE SilkMove 35 mm keramisk insats garanterar en mjuk användning under hela livslängden samtidigt som den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen förenklar rengöringen. Installationen sker snabbt och smidigt tack vare flexibla anslutningsslangar, etthålsmontage och GROHE QuickFix.
Concetto disklådsblandare ettgrepp, DN 15. Disklådsblandaren är försedd med en medelhög, svängbar pip som har ett svängområde på 140 grader, perlator för verktygsfritt utbyte och inställbar flödesbegränsare. GROHE SilkMove 35 mm keramisk insats garanterar en mjuk användning under hela livslängden samtidigt som den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen förenklar rengöringen. Installationen sker snabbt och smidigt tack vare flexibla anslutningsslangar, etthålsmontage och GROHE QuickFix.
| RSK-nummer | 8356682 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31128001 |
| GTIN | 4005176886737 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | L |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31128001 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31128001 |
|---|
| GTIN | 4005176886737 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31128001 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utförande utloppspip | Svängbar, under |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 224 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 128 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 198 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176886737 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 330 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 1,94 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176396755 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 22,34 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8356682.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8356682 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31128001 |
| GTIN | 4005176886737 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | L |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31128001 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31128001 |
|---|
| GTIN | 4005176886737 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31128001 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utförande utloppspip | Svängbar, under |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 224 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 128 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 198 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176886737 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 330 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 1,94 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176396755 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 22,34 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8356682.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |