Avaktiverad 2019-12-06
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-08-23
RSK-nr enhet: ST
Eurodisc Cosmopolitan tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek XL. Tvättställsblandaren är försedd med metallgrepp, GROHE SilkMove keramisk insats, inställbar flödesbegränsare, inställbart minimumflöde 2,5 l/min, GROHE StarLight kromyta, GROHE EcoJoy SpeedClean strålsamlare (5,7 l/min) och slät kropp. Installationen är smidigt tack vare etthålsmontage, GROHE QuickFix Plus och flexibla anslutningsslangar. Tvättställsblandaren är anpassad till fristående tvättställ och fungerar from 1,0 bar i vattentryck. Temperaturbegränsare finns som tillval (46 375 000).
Eurodisc Cosmopolitan tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek XL. Tvättställsblandaren är försedd med metallgrepp, GROHE SilkMove keramisk insats, inställbar flödesbegränsare, inställbart minimumflöde 2,5 l/min, GROHE StarLight kromyta, GROHE EcoJoy SpeedClean strålsamlare (5,7 l/min) och slät kropp. Installationen är smidigt tack vare etthålsmontage, GROHE QuickFix Plus och flexibla anslutningsslangar. Tvättställsblandaren är anpassad till fristående tvättställ och fungerar from 1,0 bar i vattentryck. Temperaturbegränsare finns som tillval (46 375 000).
| RSK-nummer | 8356690 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32661001 |
| GTIN | 4005176886751 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | hög pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32661001 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32661001 |
|---|
| GTIN | 4005176886751 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32661001 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 354 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 228 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176886751 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 202 | ||
| Höjd (mm) | 134 | ||
| Vikt (kg) | 2,315 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176343377 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 23,95 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176343384 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 149,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8356682.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8356690 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32661001 |
| GTIN | 4005176886751 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | hög pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32661001 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32661001 |
|---|
| GTIN | 4005176886751 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32661001 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 354 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 228 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176886751 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 202 | ||
| Höjd (mm) | 134 | ||
| Vikt (kg) | 2,315 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176343377 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 23,95 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176343384 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 149,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8356682.pdf |
|---|---|