Avaktiverad 2019-12-06
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-08-23
RSK-nr enhet: ST
Concetto disklådsblandare ettgrepp, DN 15. Disklådsblandaren har en hög svängbar och utdragbar pip med ett vridningsområde på 360°. GROHE EasyDock garanterar en lätt och smidig tillbakadragning av den utdragningsbara pipen till startposition. Disklådsblandaren har en kromad GROHE StarLight-ytbehandling som underlättar rengöring och behåller ett fräscht utseende under flera år. Utöver det är disklådsblandaren försedd med en GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats, inställbar flödesbegränsare och backventil mot tillbakaflöde. Flexibla anslutningsslangar och GROHE QuickFix möjliggör en smidig och enkel installation.
Concetto disklådsblandare ettgrepp, DN 15. Disklådsblandaren har en hög svängbar och utdragbar pip med ett vridningsområde på 360°. GROHE EasyDock garanterar en lätt och smidig tillbakadragning av den utdragningsbara pipen till startposition. Disklådsblandaren har en kromad GROHE StarLight-ytbehandling som underlättar rengöring och behåller ett fräscht utseende under flera år. Utöver det är disklådsblandaren försedd med en GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats, inställbar flödesbegränsare och backventil mot tillbakaflöde. Flexibla anslutningsslangar och GROHE QuickFix möjliggör en smidig och enkel installation.
| RSK-nummer | 8356692 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32663001 |
| GTIN | 4005176886768 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | hög utdragbar strålsamlare |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32663001 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32663001 |
|---|
| GTIN | 4005176886768 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32663001 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 361 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 215 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 215 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176886768 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 202 | ||
| Höjd (mm) | 134 | ||
| Vikt (kg) | 2,57 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176986451 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 26,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176986468 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 165 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310449.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8356692 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32663001 |
| GTIN | 4005176886768 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Concetto |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | hög utdragbar strålsamlare |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32663001 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32663001 |
|---|
| GTIN | 4005176886768 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32663001 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 361 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 215 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 215 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176886768 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 202 | ||
| Höjd (mm) | 134 | ||
| Vikt (kg) | 2,57 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176986451 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 26,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 4005176986468 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 165 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310449.pdf |
|---|---|