Avaktiverad 2023-12-18
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-06-20
RSK-nr enhet: ST
Minta Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 Etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Flexibla anslutningsslangar
Minta Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 Etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Flexibla anslutningsslangar
| RSK-nummer | 8311083 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32917A00 |
| GTIN | 4005176488696 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta ettgrepp kök C-pip |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | C-pip |
|---|---|
| Färg | hård grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32917A00 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32917A00 |
|---|
| GTIN | 4005176488696 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32917A00 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Grå |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 356 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 231 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176488696 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,17 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176572258 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,11 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176572241 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 177,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311083.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236554.pdf |
| RSK-nummer | 8311083 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32917A00 |
| GTIN | 4005176488696 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta ettgrepp kök C-pip |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | C-pip |
|---|---|
| Färg | hård grafit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32917A00 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32917A00 |
|---|
| GTIN | 4005176488696 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32917A00 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Grå |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 356 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 231 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176488696 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,17 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176572258 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,11 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176572241 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 177,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311083.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236554.pdf |