Avaktiverad 2023-12-18
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-10-22
RSK-nr enhet: ST
Minta Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 U-pip Etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare svängområde: 0° / 150° / 360° Svängbar pip kortare hävarm (71 mm) Flexibla anslutningsslangar System för snabb montering Temperaturbegränsare som tillval (46 308)
Minta Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 U-pip Etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare svängområde: 0° / 150° / 360° Svängbar pip kortare hävarm (71 mm) Flexibla anslutningsslangar System för snabb montering Temperaturbegränsare som tillval (46 308)
| RSK-nummer | 8310949 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30346000 |
| GTIN | 4005176452093 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta ettgrepp kök U-pip |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | U-pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30346000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30346000 |
|---|
| GTIN | 4005176452093 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30346000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 309 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 219 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176452093 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 2,125 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176468636 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 18,2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176468643 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 170,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310949.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236554.pdf |
| RSK-nummer | 8310949 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30346000 |
| GTIN | 4005176452093 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta ettgrepp kök U-pip |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | U-pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30346000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30346000 |
|---|
| GTIN | 4005176452093 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30346000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 309 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 219 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176452093 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 2,125 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176468636 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 18,2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176468643 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 170,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310949.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236554.pdf |