RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-09-27
RSK-nr enhet: ST
Minta disklådsblandare ettgrepp, L-pip med KIWA energiklass B. Disklådsblandaren är försedd med GROHE StarLight kromyta, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, inställbar flödesbegränsare, backventil mot tillbakaflöde och integrerad föravspärrning med diskmaskinsavstänging. Disklådsblandaren har en utdragbar pip som har ett vridningsområde på 90˚ och vattenflöde 9,5 l/min. GROHE QuickFix, etthålsmontage och flexibla anslutningsslangar möjliggör en smidig och enkel installation.
Minta disklådsblandare ettgrepp, L-pip med KIWA energiklass B. Disklådsblandaren är försedd med GROHE StarLight kromyta, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, inställbar flödesbegränsare, backventil mot tillbakaflöde och integrerad föravspärrning med diskmaskinsavstänging. Disklådsblandaren har en utdragbar pip som har ett vridningsområde på 90˚ och vattenflöde 9,5 l/min. GROHE QuickFix, etthålsmontage och flexibla anslutningsslangar möjliggör en smidig och enkel installation.
| RSK-nummer | 8310780 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31558000 |
| GTIN | 4005176462290 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta kök L-pip utdr.mouss. |
| Dimension | G20/G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | L-pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31558000 |
|---|
| GTIN | 4005176462290 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 292 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176462290 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,59 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176532962 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 29,72 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176532955 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 257,76 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310780.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_613_8310780.pdf |
| RSK-nummer | 8310780 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31558000 |
| GTIN | 4005176462290 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta kök L-pip utdr.mouss. |
| Dimension | G20/G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | L-pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31558000 |
|---|
| GTIN | 4005176462290 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 292 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176462290 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,59 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176532962 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 29,72 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176532955 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 257,76 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310780.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_613_8310780.pdf |