RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-04-06
RSK-nr enhet: ST
Minta, Diskho i rostfritt stål, L-Pip, Integrerad diskmaskinsavstängning, Etthålsmontage, GROHE StarLight, Utdragbar dual-strålsamlarkontroll, växlar fram och tillbaka mellan regelbundet flöde och spray, 46 mm keramisk insats, svängradie 90°, Flexibla anslutningsslangar, GROHE QuickFix system för snabb montering
Minta, Diskho i rostfritt stål, L-Pip, Integrerad diskmaskinsavstängning, Etthålsmontage, GROHE StarLight, Utdragbar dual-strålsamlarkontroll, växlar fram och tillbaka mellan regelbundet flöde och spray, 46 mm keramisk insats, svängradie 90°, Flexibla anslutningsslangar, GROHE QuickFix system för snabb montering
| RSK-nummer | 8311534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31558GN0 |
| GTIN | 4005176618550 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta kök L-pip utdr.mouss. |
| Dimension | G20/G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 7,5 l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | L-pip |
|---|---|
| Färg | guld |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558GN0 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31558GN0 |
|---|
| GTIN | 4005176618550 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558GN0 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 7,5 l/min |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 292 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176618550 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,929 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176641992 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 32,432 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176642005 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 279,456 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311534.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8311534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31558GN0 |
| GTIN | 4005176618550 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Minta kök L-pip utdr.mouss. |
| Dimension | G20/G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 7,5 l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | L-pip |
|---|---|
| Färg | guld |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558GN0 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31558GN0 |
|---|
| GTIN | 4005176618550 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31558GN0 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 7,5 l/min |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 292 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176618550 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,929 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176641992 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 32,432 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64 | ||
| GTIN FP | 4005176642005 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 279,456 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311534.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |