Inlagd: 2024-09-10
RSK-nr enhet: ST
MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
| RSK-nummer | 8312321 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 332105 |
| GTIN | 7391887271953 |
| Produkt | Köksblandare soft |
| Produktnamn | MMIX II |
| Dimension | G10 (3/8") |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgreppsblandare |
| Utförande | C-pip. |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | blyfri |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 332105 |
|---|
| GTIN | 7391887271953 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Övrigt |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Möjlighet att begränsa utloppets max. svängradie | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Utloppets svängradie | 60 - 360 ° |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 265 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 66 | ||
| Vikt (kg) | 1,946 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 168 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1074 | ||
| Vikt (kg) | 351,928 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8312321.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8312321.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8312321.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560510207-00110 v5.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8312321.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_10_8312321.pdf |
| Produktblad energimärkning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGDOC/ENERGYMARKINGDOC_10_8312321.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_10_8312321.pdf |
| RSK-nummer | 8312321 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 332105 |
| GTIN | 7391887271953 |
| Produkt | Köksblandare soft |
| Produktnamn | MMIX II |
| Dimension | G10 (3/8") |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgreppsblandare |
| Utförande | C-pip. |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | blyfri |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 332105 |
|---|
| GTIN | 7391887271953 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Övrigt |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Möjlighet att begränsa utloppets max. svängradie | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Utloppets svängradie | 60 - 360 ° |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 265 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 66 | ||
| Vikt (kg) | 1,946 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 168 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1074 | ||
| Vikt (kg) | 351,928 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8312321.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8312321.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8312321.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560510207-00110 v5.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8312321.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_10_8312321.pdf |
| Produktblad energimärkning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGDOC/ENERGYMARKINGDOC_10_8312321.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_10_8312321.pdf |