Avaktiverad 2026-02-16
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-01-31
RSK-nr enhet: ST
Mora Cera - ett självklart val om du söker en produkt som är robust, energieffektiv och med många smarta funktioner. Design och funktion är utformad så att kranen är extra användarvänlig, den passar därför hela familjen. Inbyggda energisparfunktioner som sparar vatten och energi ger positiva effekter på både miljö och plånbok.
Mora Cera - ett självklart val om du söker en produkt som är robust, energieffektiv och med många smarta funktioner. Design och funktion är utformad så att kranen är extra användarvänlig, den passar därför hela familjen. Inbyggda energisparfunktioner som sparar vatten och energi ger positiva effekter på både miljö och plånbok.
| RSK-nummer | 8309021 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 253050 |
| GTIN | 7391887236204 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Mora Cera W5 |
| Dimension | M26x1,5 |
| Storlek | c/c160mm, 250mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, för väggmontage |
| Utförande | med överliggande pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-cera/253050 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 253050 |
|---|
| GTIN | 7391887236204 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-cera/253050 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Vägg |
| Antal armaturhål | 2-hål |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 7,4 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 302 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 145 | ||
| Vikt (kg) | 1,754 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 312 | ||
| Vikt (kg) | 7,368 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1125 | ||
| Vikt (kg) | 199 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8309021.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8309021.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8309021.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562858083-00087 v1.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8309021.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_10_8309021.pdf |
| RSK-nummer | 8309021 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 253050 |
| GTIN | 7391887236204 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Mora Cera W5 |
| Dimension | M26x1,5 |
| Storlek | c/c160mm, 250mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, för väggmontage |
| Utförande | med överliggande pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-cera/253050 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 253050 |
|---|
| GTIN | 7391887236204 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-cera/253050 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Vägg |
| Antal armaturhål | 2-hål |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | M26x1,5 |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 7,4 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 302 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 145 | ||
| Vikt (kg) | 1,754 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 312 | ||
| Vikt (kg) | 7,368 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1125 | ||
| Vikt (kg) | 199 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8309021.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8309021.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8309021.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562858083-00087 v1.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8309021.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_10_8309021.pdf |