Avaktiverad 2022-10-18
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2001-04-05
RSK-nr enhet: ST
Mora Inxx förenar form och funktion på ett kompromisslöst sätt. Den förskönar sin omgivning och tar sig frihet att omsätta vacker design i daglig användning. Här i en köksblandare med svängbar pip. Givetvis har vi under den strikta ytan, byggt in våra unika komfort- och säkerhetsfunktioner – det är vårt sätt att inte kompromissa.
Mora Inxx förenar form och funktion på ett kompromisslöst sätt. Den förskönar sin omgivning och tar sig frihet att omsätta vacker design i daglig användning. Här i en köksblandare med svängbar pip. Givetvis har vi under den strikta ytan, byggt in våra unika komfort- och säkerhetsfunktioner – det är vårt sätt att inte kompromissa.
| RSK-nummer | 8317956 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 702649 |
| GTIN | 7391887187308 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Mora Inxx A1 |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | högpip, utan maskinavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, kopparrör |
| Standard | - |
| Övrig info | anslutningsrör med slätända |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-inxx/702649 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 702649 |
|---|
| GTIN | 7391887187308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-inxx/702649 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,61 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8317956.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8317956.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8317956.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_9_8317956.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562858083-00011 v2.pdf |
| RSK-nummer | 8317956 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 702649 |
| GTIN | 7391887187308 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Mora Inxx A1 |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | högpip, utan maskinavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, kopparrör |
| Standard | - |
| Övrig info | anslutningsrör med slätända |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-inxx/702649 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 702649 |
|---|
| GTIN | 7391887187308 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-inxx/702649 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,61 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_9_8317956.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_9_8317956.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8317956.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_9_8317956.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562858083-00011 v2.pdf |