Avaktiverad 2019-05-09
Inlagd: 2006-10-11
RSK-nr enhet: ST
Artikeln har utgått och ersatts av: Art nr: 702800.00 RSK: 8311046
Artikeln har utgått och ersatts av: Art nr: 702800.00 RSK: 8311046
| RSK-nummer | 8304009 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 702800 |
| GTIN | 7391887205415 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Mora Izzy |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | högpip, utan maskinavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, kopparrör |
| Standard | - |
| Övrig info | anslutningsrör med slätända |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-izzy/702800 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 702800 |
|---|
| GTIN | 7391887205415 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-izzy/702800 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391887205415 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 3,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8304009.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8304009.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8304009.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_9_8304009.pdf |
| RSK-nummer | 8304009 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 702800 |
| GTIN | 7391887205415 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Mora Izzy |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | högpip, utan maskinavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, kopparrör |
| Standard | - |
| Övrig info | anslutningsrör med slätända |
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-izzy/702800 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 702800 |
|---|
| GTIN | 7391887205415 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.moraarmatur.com/sv/köksblandare/mora-izzy/702800 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391887205415 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 210 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 3,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8304009.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8304009.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8304009.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_9_8304009.pdf |