Avaktiverad 2022-09-19
Inlagd: 2013-01-23
RSK-nr enhet: ST
Vår smartaste köksblandare, utrustad med alla energisparfunktioner som enkelt kan justeras efter behov. Med Nautic hjälper du miljön utan att minska komforten.
Vår smartaste köksblandare, utrustad med alla energisparfunktioner som enkelt kan justeras efter behov. Med Nautic hjälper du miljön utan att minska komforten.
| RSK-nummer | 8303272 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204097 |
| GTIN | 7393792228817 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Nautic |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | 440x275x75 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | högpip, med maskinsavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, slätända |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204097 |
|---|
| GTIN | 7393792228817 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 14,4 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 277 | ||
| Höjd (mm) | 73 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8220622.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00043 v5.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1_8114168.pdf |
| RSK-nummer | 8303272 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204097 |
| GTIN | 7393792228817 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Nautic |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | 440x275x75 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | högpip, med maskinsavstängning |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, slätända |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41204097 |
|---|
| GTIN | 7393792228817 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 14,4 l/min |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 277 | ||
| Höjd (mm) | 73 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8220622.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00043 v5.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1_8114168.pdf |