Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-06-19
RSK-nr enhet: ST
Minta disklådsblandare ettgrepp, L-pip med energiklass B. Disklådsblandaren är försedd med GROHE StarLight kromyta, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, inställbar flödesbegränsare, backventil mot tillbakaflöde och integrerad föravspärrning med diskmaskinsavstänging. Disklådsblandaren har en utdragbar pip som har ett vridningsområde på 360˚. GROHE QuickFix, etthålsmontage och flexibla anslutningsslangar möjliggör en smidig och enkel installation.
Minta disklådsblandare ettgrepp, L-pip med energiklass B. Disklådsblandaren är försedd med GROHE StarLight kromyta, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, inställbar flödesbegränsare, backventil mot tillbakaflöde och integrerad föravspärrning med diskmaskinsavstänging. Disklådsblandaren har en utdragbar pip som har ett vridningsområde på 360˚. GROHE QuickFix, etthålsmontage och flexibla anslutningsslangar möjliggör en smidig och enkel installation.
| RSK-nummer | 8311066 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 118919 |
| GTIN | 4005176605093 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | SMO-31558000, L-pip, i AL0 |
| Dimension | G20/G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | L-pip |
|---|---|
| Färg | hård grafit |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 118919 |
|---|
| GTIN | 4005176605093 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Grå |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 292 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176605093 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,953 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176605109 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 32,624 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8311066 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 118919 |
| GTIN | 4005176605093 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | SMO-31558000, L-pip, i AL0 |
| Dimension | G20/G10 |
| Storlek | 223mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | L-pip |
|---|---|
| Färg | hård grafit |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 118919 |
|---|
| GTIN | 4005176605093 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Grå |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 292 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 223 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176605093 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 205 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,953 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176605109 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 32,624 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|