Avaktiverad 2022-12-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-06-13
RSK-nr enhet: ST
Start Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats med integrerad temperaturbegränsare inställbar flödesbegränsare svängbar pip 90° swivel radius separata inre vattenvägar - bly och nickelfri utdragbar Dual strålsamlarkontroll - växlar fram och tillbaka mellan regelbundet flöde och spray omkastning: perlator/shower jet automatisk återställning till perlator system för snabb montering backventil mot tillbakaflöde
Start Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 etthålsmontage GROHE StarLight kromyta GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats med integrerad temperaturbegränsare inställbar flödesbegränsare svängbar pip 90° swivel radius separata inre vattenvägar - bly och nickelfri utdragbar Dual strålsamlarkontroll - växlar fram och tillbaka mellan regelbundet flöde och spray omkastning: perlator/shower jet automatisk återställning till perlator system för snabb montering backventil mot tillbakaflöde
| RSK-nummer | 8310654 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30307DC0 |
| GTIN | 4005176359828 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Start 2015 |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 226mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, utdragbar dusch |
| Utförande | låg pip, utan maskinavstägning |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | svängbar pip |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30307DC0 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30307DC0 |
|---|
| GTIN | 4005176359828 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30307DC0 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Borstad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 223 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 139 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 226 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176359828 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 455 | ||
| Bredd (mm) | 230 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 2,43 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176408533 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 28,48 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 66 | ||
| GTIN FP | 4005176408540 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 195,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310654.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8310654 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30307DC0 |
| GTIN | 4005176359828 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Start 2015 |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 226mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, utdragbar dusch |
| Utförande | låg pip, utan maskinavstägning |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | svängbar pip |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30307DC0 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30307DC0 |
|---|
| GTIN | 4005176359828 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30307DC0 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Belagd |
| Ytbehandling | Borstad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 223 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 139 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 226 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176359828 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 455 | ||
| Bredd (mm) | 230 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 2,43 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176408533 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 28,48 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 66 | ||
| GTIN FP | 4005176408540 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 195,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8310654.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |