Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-07-09
RSK-nr enhet: ST
Swift disklådsblandare ettgrepp, DN 15. Disklådsblandaren är försedd med metallgrepp, svängbar pip med ett svängområde på 140 grader, vattenbegränsare, inställbar flödesbegränsare och perlatpr för verktygsfritt utbyte. GROHE SilkMove 35 mm keramisk insats garanterar en mjuk användning under hela livslängden samtidigt som den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen förenklar rengöringen. Installationen sker snabbt och smidigt tack vare flexibla anslutningsslangar, etthålsmontage och GROHE QuickFix.
Swift disklådsblandare ettgrepp, DN 15. Disklådsblandaren är försedd med metallgrepp, svängbar pip med ett svängområde på 140 grader, vattenbegränsare, inställbar flödesbegränsare och perlatpr för verktygsfritt utbyte. GROHE SilkMove 35 mm keramisk insats garanterar en mjuk användning under hela livslängden samtidigt som den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen förenklar rengöringen. Installationen sker snabbt och smidigt tack vare flexibla anslutningsslangar, etthålsmontage och GROHE QuickFix.
| RSK-nummer | 8313250 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31341000 |
| GTIN | 4005176920004 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Start |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med låg pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31341000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31341000 |
|---|
| GTIN | 4005176920004 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31341000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 162 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 109 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 226 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176920004 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 236 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1,685 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176927812 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,335 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 66 | ||
| GTIN FP | 4005176927829 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 122,01 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8313250.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8313250 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31341000 |
| GTIN | 4005176920004 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Start |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med låg pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31341000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 31341000 |
|---|
| GTIN | 4005176920004 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31341000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 162 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 109 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 226 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176920004 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 236 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1,685 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176927812 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,335 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 66 | ||
| GTIN FP | 4005176927829 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 122,01 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8313250.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |