RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-09-24
RSK-nr enhet: ST
Start, Disklådsblandare ettgrepp, DN 15, Krom, Etthålsmontage Låg pip GROHE Zero isolerade inre vattenvägar – bly- och nickelfri GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Integrerad temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip 140 grader Perlator med “myntlucka” för verktygsfritt utbyte Flexibla anslutningsslangar 3/8" GROHE QuickFix Plus installation system
Start, Disklådsblandare ettgrepp, DN 15, Krom, Etthålsmontage Låg pip GROHE Zero isolerade inre vattenvägar – bly- och nickelfri GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Integrerad temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip 140 grader Perlator med “myntlucka” för verktygsfritt utbyte Flexibla anslutningsslangar 3/8" GROHE QuickFix Plus installation system
| RSK-nummer | 8311572 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30530002 |
| GTIN | 4005176728075 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Start ettgrepp kök låg |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 227mm pip/230mm hög |
| Tryck/Flöde/Temp | 13 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30530002 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30530002 |
|---|
| GTIN | 4005176728075 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30530002 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, under |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 11 l/min |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 152 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 146 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 227 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176728075 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 455 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1,89 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176751882 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 21,79 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 66 | ||
| GTIN FP | 4005176751875 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 152,74 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311572.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8311572 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 30530002 |
| GTIN | 4005176728075 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Start ettgrepp kök låg |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 227mm pip/230mm hög |
| Tryck/Flöde/Temp | 13 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30530002 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 30530002 |
|---|
| GTIN | 4005176728075 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/30530002 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, under |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 11 l/min |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 152 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 146 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 227 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176728075 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 455 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1,89 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176751882 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 21,79 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 66 | ||
| GTIN FP | 4005176751875 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 152,74 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311572.pdf |
|---|---|