RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-11-19
RSK-nr enhet: ST
Zedra Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 Etthålsmontage GROHE StarLight GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats GROHE Magnetic Docking garanterar enkel och smidig tillbakadragning av sprayhuvudet till startpositionen Utdragbart sprayhuvud med 3 strålmönster Byt mellan laminarspray / SpeedClean shower jet / GROHE Blade spray (minskad vattenkonsumption med upp till 70% och även starkare vattenflöde) Stoppfunktion - pausknapp för att stoppa vattenflödet Växlar automatiskt tillbaka till laminar-strålmönster Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Vridningsområde 360° Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar GROHE QuickFix Plus supersnabb och enkel installation - kräver inga verktyg GROHE Zero isolerade inre vattenvägar – bly- och nickelfri
Zedra Disklådsblandare ettgrepp, DN 15 Etthålsmontage GROHE StarLight GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats GROHE Magnetic Docking garanterar enkel och smidig tillbakadragning av sprayhuvudet till startpositionen Utdragbart sprayhuvud med 3 strålmönster Byt mellan laminarspray / SpeedClean shower jet / GROHE Blade spray (minskad vattenkonsumption med upp till 70% och även starkare vattenflöde) Stoppfunktion - pausknapp för att stoppa vattenflödet Växlar automatiskt tillbaka till laminar-strålmönster Inställbar flödesbegränsare Svängbar pip Vridningsområde 360° Backventil mot tillbakaflöde Flexibla anslutningsslangar GROHE QuickFix Plus supersnabb och enkel installation - kräver inga verktyg GROHE Zero isolerade inre vattenvägar – bly- och nickelfri
| RSK-nummer | 8311174 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32294DC2 |
| GTIN | 4005176466502 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Zedra ettgr.kök tripple dusch |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 231mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, utdragbar pip |
| Utförande | C-pip |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutet zink |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32294DC2 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32294DC2 |
|---|
| GTIN | 4005176466502 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32294DC2 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 9 l/min |
| Flödesklass | Z |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 401 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 214 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 231 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Fällbar (bajonett) | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176466502 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 595 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 3,76 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 4005176668081 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 19,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 4005176668098 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 177,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311174.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8311174 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32294DC2 |
| GTIN | 4005176466502 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | Zedra ettgr.kök tripple dusch |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 231mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp, utdragbar pip |
| Utförande | C-pip |
|---|---|
| Färg | supersteel |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutet zink |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32294DC2 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32294DC2 |
|---|
| GTIN | 4005176466502 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32294DC2 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Borstad |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 9 l/min |
| Flödesklass | Z |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Total bygghöjd | 401 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 214 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 231 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
| Fällbar (bajonett) | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176466502 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 595 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 3,76 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 4005176668081 | ||
| Förpackningstyp | Ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 19,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 4005176668098 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 177,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8311174.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |