Avaktiverad 2024-12-19
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2021-09-10
RSK-nr enhet: ST
svängradie 360° normalstråle stickmått 150 cc ± 12 mm maximal flödesmängd vid 3 bar: 15 l/min med keramikventil 90° S-anslutningar temperaturbegränsning inställningsbar lämpad för genomflödesvärmare ljudklass: I flödesklass: A
svängradie 360° normalstråle stickmått 150 cc ± 12 mm maximal flödesmängd vid 3 bar: 15 l/min med keramikventil 90° S-anslutningar temperaturbegränsning inställningsbar lämpad för genomflödesvärmare ljudklass: I flödesklass: A
| RSK-nummer | 8335477 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 71287000 |
| GTIN | 4011097754017 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | HG Logis M32 2-gr köksbl. vägg |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 150cc |
| Tryck/Flöde/Temp | 15L/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | låg pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 71287000 |
|---|
| GTIN | 4011097754017 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Vägg |
| Antal armaturhål | 2-hål |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, under |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 15 l/min |
| Flödesklass | A |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Längd utsprång utloppspip | 150 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 287 | ||
| Höjd (mm) | 101 | ||
| Vikt (kg) | 2,735 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8335477.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8335477.pdf |
| RSK-nummer | 8335477 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 71287000 |
| GTIN | 4011097754017 |
| Produkt | Köksblandare |
| Produktnamn | HG Logis M32 2-gr köksbl. vägg |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 150cc |
| Tryck/Flöde/Temp | 15L/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | låg pip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 71287000 |
|---|
| GTIN | 4011097754017 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Tvågrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Vägg |
| Antal armaturhål | 2-hål |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Typ av pip | Rör |
| Utförande utloppspip | Svängbar, under |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 15 l/min |
| Flödesklass | A |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Längd utsprång utloppspip | 150 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 287 | ||
| Höjd (mm) | 101 | ||
| Vikt (kg) | 2,735 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8335477.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8335477.pdf |