Avaktiverad 2023-12-18
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-05-04
RSK-nr enhet: ST
Euroeco Special, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15, Etthålsmontage, Slät kropp, Förhöjd modell, GROHE StarLight kromyta, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, GROHE EcoJoy vattenbesparande teknologi, Inställbar flödesbegränsare, inställbar temperaturbegränsare, Inställbart minimumflöde 2,5 l/min, laminär strålsamlare 5 l/min, Grepp i metall, spaklängd 160 mm, Flexibla anslutningsslangar, GROHE QuickFix system för snabb montering
Euroeco Special, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15, Etthålsmontage, Slät kropp, Förhöjd modell, GROHE StarLight kromyta, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, GROHE EcoJoy vattenbesparande teknologi, Inställbar flödesbegränsare, inställbar temperaturbegränsare, Inställbart minimumflöde 2,5 l/min, laminär strålsamlare 5 l/min, Grepp i metall, spaklängd 160 mm, Flexibla anslutningsslangar, GROHE QuickFix system för snabb montering
| RSK-nummer | 8278320 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23293000 |
| GTIN | 4005176921148 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Euroeco spec ettgrepp tvättst. |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 129mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23293000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23293000 |
|---|
| GTIN | 4005176921148 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23293000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Flödesklass | Ingen |
| Total bygghöjd | 247 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 86 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 129 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176921148 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 377 | ||
| Bredd (mm) | 230 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 1,93 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | 4005176356599 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 18,22 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 108 | ||
| GTIN FP | 4005176356605 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 233,44 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 128 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 272,04 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8278320.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8278320 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23293000 |
| GTIN | 4005176921148 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Euroeco spec ettgrepp tvättst. |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 129mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23293000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23293000 |
|---|
| GTIN | 4005176921148 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23293000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare laminär |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Flödesklass | Ingen |
| Total bygghöjd | 247 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 86 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 129 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176921148 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 377 | ||
| Bredd (mm) | 230 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 1,93 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | 4005176356599 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 18,22 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 108 | ||
| GTIN FP | 4005176356605 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 233,44 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 128 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 272,04 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8278320.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |