Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-05-29
RSK-nr enhet: ST
GROHE Sense Guard väggmonteringssats.
GROHE Sense Guard väggmonteringssats.
| RSK-nummer | 8277737 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 33163002 |
| GTIN | 4005176865909 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Europlus New |
| Dimension | G10 |
| Storlek | S-size |
| Tryck/Flöde/Temp | 12,5l/min vid 3bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | slim kropp |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33163002 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 33163002 |
|---|
| GTIN | 4005176865909 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33163002 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 159 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 74 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 105 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176865909 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,605 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176394379 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 20,06 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 144 | ||
| GTIN FP | 4005176394386 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 246,72 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277737.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8277737 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 33163002 |
| GTIN | 4005176865909 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Europlus New |
| Dimension | G10 |
| Storlek | S-size |
| Tryck/Flöde/Temp | 12,5l/min vid 3bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | slim kropp |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33163002 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 33163002 |
|---|
| GTIN | 4005176865909 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33163002 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 159 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 74 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 105 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176865909 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,605 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176394379 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 20,06 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 144 | ||
| GTIN FP | 4005176394386 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 246,72 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277737.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |