Avaktiverad 2022-09-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-08-20
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart Cosmopolitan Tvättställsblandare 3-hålsarmatur, DN 15 S-Size Metallgrepp, Keramisk tätning 1/2", 90°, GROHE StarLight kromyta, GROHE QuickFix installationssystem med centreringsstöd, Utlopp med strålsamlare, Bottenventil 1 1/4", Tryckfasta, flexibla anslutningsslangar mellan mellandel och sidoventiler, Anslutningsmutter med 10,5 mm håldiameter
Eurosmart Cosmopolitan Tvättställsblandare 3-hålsarmatur, DN 15 S-Size Metallgrepp, Keramisk tätning 1/2", 90°, GROHE StarLight kromyta, GROHE QuickFix installationssystem med centreringsstöd, Utlopp med strålsamlare, Bottenventil 1 1/4", Tryckfasta, flexibla anslutningsslangar mellan mellandel och sidoventiler, Anslutningsmutter med 10,5 mm håldiameter
| RSK-nummer | 8236458 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 20187000 |
| GTIN | 4005176874680 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp trehåls |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/20187000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 20187000 |
|---|
| GTIN | 4005176874680 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/20187000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 3-hål |
| Centrumavstånd | 200 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Flödesklass | A |
| Total bygghöjd | 107 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 84 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 89 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176874680 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 2,75 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | 4005176402999 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 26,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 54 | ||
| GTIN FP | 4005176403002 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 184 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8236458 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 20187000 |
| GTIN | 4005176874680 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp trehåls |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/20187000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 20187000 |
|---|
| GTIN | 4005176874680 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/20187000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 3-hål |
| Centrumavstånd | 200 mm |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Flödesklass | A |
| Total bygghöjd | 107 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 84 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 89 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176874680 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 2,75 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 9 | ||
| GTIN FP | 4005176402999 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 26,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 54 | ||
| GTIN FP | 4005176403002 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 184 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|