RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-02-02
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart Cosmopolitan, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size, Krom, Metallgrepp GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Inställbar flödesbegränsare Temperaturbegränsare GROHE StarLight GROHE EcoJoy strålsamlare 4.0 l/min GROHE FastFixation installationssystem Integrerad diskmaskinsavstängning Kedja medföljer, går att demontera Flexibla anslutningsslangar Etthålsmontage Med dusch bestående av handdusch Med integrerad omkastare Väggmonterad duschhållare Duschslang
Eurosmart Cosmopolitan, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size, Krom, Metallgrepp GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Inställbar flödesbegränsare Temperaturbegränsare GROHE StarLight GROHE EcoJoy strålsamlare 4.0 l/min GROHE FastFixation installationssystem Integrerad diskmaskinsavstängning Kedja medföljer, går att demontera Flexibla anslutningsslangar Etthålsmontage Med dusch bestående av handdusch Med integrerad omkastare Väggmonterad duschhållare Duschslang
| RSK-nummer | 8279040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 24191000 |
| GTIN | 4005176717093 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Cosm etgr tvst slkrp |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 251mm hög/123mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24191000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 24191000 |
|---|
| GTIN | 4005176717093 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24191000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Ja |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 0 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 0 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 0 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176717093 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 2,905 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 4005176746802 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 9,715 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | 4005176746819 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 132,58 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8279040.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8279040 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 24191000 |
| GTIN | 4005176717093 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Cosm etgr tvst slkrp |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 251mm hög/123mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24191000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 24191000 |
|---|
| GTIN | 4005176717093 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24191000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Ja |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 0 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 0 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 0 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176717093 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 2,905 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 4005176746802 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 9,715 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | 4005176746819 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 132,58 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8279040.pdf |
|---|---|