RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-10-15
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart Cosmopolitan Tvättställsblandare. Etthålsmontage. Metallgrepp. GROHE SilkMove Energy Saving Kallstart 35 mm keramisk insats med energisparande funktion via kallstart. Inställbar flödesbegränsare. Inställbart minimumflöde 2,5 l/min. Temperaturbegränsare. GROHE Long-Life Shine-kromyta. GROHE Water Saving strålsamlare 5,7 l/min. GROHE FastFixation installationssystem med centreringsstöd. Slät kropp. Flexibla anslutningsslangar.
Eurosmart Cosmopolitan Tvättställsblandare. Etthålsmontage. Metallgrepp. GROHE SilkMove Energy Saving Kallstart 35 mm keramisk insats med energisparande funktion via kallstart. Inställbar flödesbegränsare. Inställbart minimumflöde 2,5 l/min. Temperaturbegränsare. GROHE Long-Life Shine-kromyta. GROHE Water Saving strålsamlare 5,7 l/min. GROHE FastFixation installationssystem med centreringsstöd. Slät kropp. Flexibla anslutningsslangar.
| RSK-nummer | 8313294 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2339800E |
| GTIN | 4005176938528 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Cosmopolitan |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2339800E |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 2339800E |
|---|
| GTIN | 4005176938528 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2339800E |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Material handtag | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Total bygghöjd | 168 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 98 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 122 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176938528 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 495 | ||
| Bredd (mm) | 226 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,39 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 24005176938522 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 17,68 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 144 | ||
| GTIN FP | 14005176938525 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 228,16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8313264.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5164036716-00010 v2.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_613_8236266.pdf |
| RSK-nummer | 8313294 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2339800E |
| GTIN | 4005176938528 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Cosmopolitan |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2339800E |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 2339800E |
|---|
| GTIN | 4005176938528 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2339800E |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Material handtag | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Total bygghöjd | 168 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 98 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 122 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176938528 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 495 | ||
| Bredd (mm) | 226 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,39 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 24005176938522 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 17,68 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 144 | ||
| GTIN FP | 14005176938525 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 228,16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8313264.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5164036716-00010 v2.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_613_8236266.pdf |