Avaktiverad 2022-12-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-05-19
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart Cosmopolitan Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size Etthålsmontage, Metallgrepp, GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats, Inställbar flödesbegränsare, GROHE StarLight kromyta, GROHE QuickFix installationssystem med centreringsstöd, Perlator för verktygsfritt utbyte, Bottenventil 1 1/4", Flexibla anslutningsslangar, Lägsta tryck: 1,0 bar, Temperaturbegränsare som tillval (46 375), Ljudklassad DIN 4109
Eurosmart Cosmopolitan Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size Etthålsmontage, Metallgrepp, GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats, Inställbar flödesbegränsare, GROHE StarLight kromyta, GROHE QuickFix installationssystem med centreringsstöd, Perlator för verktygsfritt utbyte, Bottenventil 1 1/4", Flexibla anslutningsslangar, Lägsta tryck: 1,0 bar, Temperaturbegränsare som tillval (46 375), Ljudklassad DIN 4109
| RSK-nummer | 8372974 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32825000 |
| GTIN | 4005176874611 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Cosmopolitan |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32825000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32825000 |
|---|
| GTIN | 4005176874611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32825000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Total bygghöjd | 148 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 76 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 90 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176874611 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,445 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4005176955617 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 23,97 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 192 | ||
| GTIN FP | 4005176974847 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 312,64 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236240.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |
| RSK-nummer | 8372974 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32825000 |
| GTIN | 4005176874611 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Cosmopolitan |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32825000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32825000 |
|---|
| GTIN | 4005176874611 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32825000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Total bygghöjd | 148 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 76 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 90 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176874611 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,445 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4005176955617 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 23,97 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 192 | ||
| GTIN FP | 4005176974847 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 312,64 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236240.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |