RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-05-25
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 M-Size, Krom, Med termostatiskt skållningsskydd Justerbar maxtemperatur termisk desinfektion utan ny reglering av temperaturen verktyg för termisk desinfektion ingår Etthålsmontage Långt handtag spaklängd 147 mm GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar Inbyggd backventil Inloppssil maximalt flöde (vid 3 bar): 4 l/min. Laminär strålsamlare Lyftstång Slät kropp Flexibla anslutningsslangar Skillnad i maxtryck 5:1 Professionell version
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 M-Size, Krom, Med termostatiskt skållningsskydd Justerbar maxtemperatur termisk desinfektion utan ny reglering av temperaturen verktyg för termisk desinfektion ingår Etthålsmontage Långt handtag spaklängd 147 mm GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar Inbyggd backventil Inloppssil maximalt flöde (vid 3 bar): 4 l/min. Laminär strålsamlare Lyftstång Slät kropp Flexibla anslutningsslangar Skillnad i maxtryck 5:1 Professionell version
| RSK-nummer | 8278621 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23985003 |
| GTIN | 4005176643842 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr tvättst slim M |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 236mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23985003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23985003 |
|---|
| GTIN | 4005176643842 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23985003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 287 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 119 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 236 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643842 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,81 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 157,32 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 158,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8278621 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23985003 |
| GTIN | 4005176643842 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr tvättst slim M |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 236mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23985003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23985003 |
|---|
| GTIN | 4005176643842 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23985003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 287 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 119 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 236 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643842 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,81 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 157,32 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 158,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|