RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-05-25
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size, Krom, Med termostatiskt skållningsskydd Justerbar maxtemperatur termisk desinfektion utan ny reglering av temperaturen verktyg för termisk desinfektion ingår Etthålsmontage Grepp i metall spaklängd 130 mm GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Inbyggd backventil Inloppssil Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar maximalt flöde (vid 3 bar): 4 l/min. Laminär strålsamlare Lyftstång Slät kropp Flexibla anslutningsslangar Skillnad i maxtryck 5:1 Professionell version
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size, Krom, Med termostatiskt skållningsskydd Justerbar maxtemperatur termisk desinfektion utan ny reglering av temperaturen verktyg för termisk desinfektion ingår Etthålsmontage Grepp i metall spaklängd 130 mm GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Inbyggd backventil Inloppssil Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar maximalt flöde (vid 3 bar): 4 l/min. Laminär strålsamlare Lyftstång Slät kropp Flexibla anslutningsslangar Skillnad i maxtryck 5:1 Professionell version
| RSK-nummer | 8278605 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23986003 |
| GTIN | 4005176643859 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr tvättst slim S |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 179mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23986003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23986003 |
|---|
| GTIN | 4005176643859 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23986003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 228 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 92 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 179 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643859 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,715 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8278605 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23986003 |
| GTIN | 4005176643859 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr tvättst slim S |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 179mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23986003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23986003 |
|---|
| GTIN | 4005176643859 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23986003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 228 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 92 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 179 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643859 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,715 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|