RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-05-25
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size, Krom, Med termostatiskt skållningsskydd Justerbar maxtemperatur termisk desinfektion utan ny reglering av temperaturen verktyg för termisk desinfektion ingår Etthålsmontage Långt handtag spaklängd 147 mm GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar Inbyggd backventil Inloppssil maximalt flöde (vid 3 bar): 4 l/min. Laminär strålsamlare Lyftstång Slät kropp Flexibla anslutningsslangar Skillnad i maxtryck 5:1 Professionell version
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size, Krom, Med termostatiskt skållningsskydd Justerbar maxtemperatur termisk desinfektion utan ny reglering av temperaturen verktyg för termisk desinfektion ingår Etthålsmontage Långt handtag spaklängd 147 mm GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats Inställbar flödesbegränsare Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar Inbyggd backventil Inloppssil maximalt flöde (vid 3 bar): 4 l/min. Laminär strålsamlare Lyftstång Slät kropp Flexibla anslutningsslangar Skillnad i maxtryck 5:1 Professionell version
| RSK-nummer | 8278619 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23984003 |
| GTIN | 4005176643835 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr tvättst slim S |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 210mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23984003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23984003 |
|---|
| GTIN | 4005176643835 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23984003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 261 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 92 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 210 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643835 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,62 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8278619 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23984003 |
| GTIN | 4005176643835 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr tvättst slim S |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 210mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23984003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23984003 |
|---|
| GTIN | 4005176643835 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23984003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Total bygghöjd | 261 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 92 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 210 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643835 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 555 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,62 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|