RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-05-25
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart, Tvättställsblandare 2-hålsarmatur S-Size, Väggmontage, Utan inbyggnadsdel, Montageset som krävs för installation:, 23 571 000, Täckbricka i metall, Grepp i metall, GROHE StarLight kromyta, GROHE EcoJoy strålsamlare 5,7 l/min, GROHE AquaGuide justerbar strålsamlare, cc 110 mm, projektion 171 mm
Eurosmart, Tvättställsblandare 2-hålsarmatur S-Size, Väggmontage, Utan inbyggnadsdel, Montageset som krävs för installation:, 23 571 000, Täckbricka i metall, Grepp i metall, GROHE StarLight kromyta, GROHE EcoJoy strålsamlare 5,7 l/min, GROHE AquaGuide justerbar strålsamlare, cc 110 mm, projektion 171 mm
| RSK-nummer | 8278604 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29337003 |
| GTIN | 4005176613432 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr.udv.dele tv.st |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 171mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/29337003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 29337003 |
|---|
| GTIN | 4005176613432 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/29337003 |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Antal utgående anslutningar | 1 |
| Med omkastare | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med utloppspip | Ja |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 171 mm |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Ingen |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176613432 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 355 | ||
| Bredd (mm) | 169 | ||
| Höjd (mm) | 79 | ||
| Vikt (kg) | 1,455 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176708213 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 15,55 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | 4005176708220 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 202,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8278604 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29337003 |
| GTIN | 4005176613432 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart ettgr.udv.dele tv.st |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 171mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/29337003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 29337003 |
|---|
| GTIN | 4005176613432 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/29337003 |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Antal utgående anslutningar | 1 |
| Med omkastare | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med utloppspip | Ja |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 171 mm |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Ingen |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176613432 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 355 | ||
| Bredd (mm) | 169 | ||
| Höjd (mm) | 79 | ||
| Vikt (kg) | 1,455 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176708213 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 15,55 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | 4005176708220 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 202,6 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|