RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-12-22
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 M-Size, matte black, Etthålsmontage Metallgrepp GROHE SilkMove Energy Saving 28 mm keramisk insats med energibeparande funktion via kallstart Inställbar flödesbegränsare Med temperaturbegränsare GROHE Long-Life-yta GROHE Water Saving vattenbesparande teknologi Maximalt flöde (vid 3 bar): 4,5 l/min. Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar Lyftstång Bottenventil 1 1/4" Flexibla anslutningsslangar Professionell version
Eurosmart, Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 M-Size, matte black, Etthålsmontage Metallgrepp GROHE SilkMove Energy Saving 28 mm keramisk insats med energibeparande funktion via kallstart Inställbar flödesbegränsare Med temperaturbegränsare GROHE Long-Life-yta GROHE Water Saving vattenbesparande teknologi Maximalt flöde (vid 3 bar): 4,5 l/min. Bly- och nickelfritt vatten tack vare inre vattenvägar Lyftstång Bottenventil 1 1/4" Flexibla anslutningsslangar Professionell version
| RSK-nummer | 8275821 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23393243E |
| GTIN | 4067393017165 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Tv.blandare Lyft-upp |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 195mm hög,121mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23393243E |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23393243E |
|---|
| GTIN | 4067393017165 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23393243E |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 4,5 l/min |
| Med transformator | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393017165 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,945 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 24067393017169 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 22,395 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 14067393017162 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 284,74 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8275821 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23393243E |
| GTIN | 4067393017165 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Tv.blandare Lyft-upp |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 195mm hög,121mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23393243E |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23393243E |
|---|
| GTIN | 4067393017165 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23393243E |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Centrumavstånd | 0 mm |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 4,5 l/min |
| Med transformator | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393017165 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,945 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 24067393017169 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 22,395 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 14067393017162 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 284,74 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |