Avaktiverad 2022-12-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-06-21
RSK-nr enhet: ST
Eurostyle Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size Etthålsmontage grepp i metall GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Inställbar flödesbegränsare Med temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy perlator 5,7 l/min GROHE Zero isolerade inre vattenvägar – bly- och nickelfri GROHE QuickFix snabbt installationssystem Slät kropp Flexibla anslutningsslangar
Eurostyle Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size Etthålsmontage grepp i metall GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Inställbar flödesbegränsare Med temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy perlator 5,7 l/min GROHE Zero isolerade inre vattenvägar – bly- och nickelfri GROHE QuickFix snabbt installationssystem Slät kropp Flexibla anslutningsslangar
| RSK-nummer | 8277615 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23567003 |
| GTIN | 4005176334214 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurostyle ettgrepp sl.krop |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23567003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23567003 |
|---|
| GTIN | 4005176334214 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23567003 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 163 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 84 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 109 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176334214 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 385 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,14 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4005176344756 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,09 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 192 | ||
| GTIN FP | 4005176344763 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 254,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277614.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8277615 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23567003 |
| GTIN | 4005176334214 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurostyle ettgrepp sl.krop |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23567003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23567003 |
|---|
| GTIN | 4005176334214 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23567003 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 163 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 84 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 109 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176334214 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 385 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,14 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 16 | ||
| GTIN FP | 4005176344756 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,09 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 192 | ||
| GTIN FP | 4005176344763 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 254,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277614.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |