Avaktiverad 2022-09-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-06-21
RSK-nr enhet: ST
Eurostyle Tvättställsblandare ettgrepp ½" L-Size Etthålsmontage kraftigt metallgrepp Med temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy perlator 5,7 l/min GROHE QuickFix snabbt installationssystem svängbar pip Bottenventil 1 1/4"
Eurostyle Tvättställsblandare ettgrepp ½" L-Size Etthålsmontage kraftigt metallgrepp Med temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy perlator 5,7 l/min GROHE QuickFix snabbt installationssystem svängbar pip Bottenventil 1 1/4"
| RSK-nummer | 8277629 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23718003 |
| GTIN | 4005176365096 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurostyle Solid ettgrepp L |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23718003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23718003 |
|---|
| GTIN | 4005176365096 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23718003 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 270 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 245 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 127 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176365096 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 2,205 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176367120 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 28,31 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 4005176367137 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 251,48 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277629.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236554.pdf |
| RSK-nummer | 8277629 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23718003 |
| GTIN | 4005176365096 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Eurostyle Solid ettgrepp L |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23718003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23718003 |
|---|
| GTIN | 4005176365096 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23718003 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 270 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 245 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 127 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176365096 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 2,205 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176367120 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 28,31 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 4005176367137 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 251,48 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8277629.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236554.pdf |