RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-06-10
RSK-nr enhet: ST
Feel tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek S. Tvättställsblandaren är försedd med GROHE SilkMove 35 mm keramisk insats och metallgrepp. Flödesbegränsaren är inställbar, bottenventilen är på 1 1/4 och den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen underlättar rengöringen. Installationen sker snabbt och enkelt tack vare flexibla anslutningsslangar, GROHE QuickFix, etthålsmontage samt att perlatorn är avsedd för verktygsfritt byte. Temperaturbegränsare finns som tillval.
Feel tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek S. Tvättställsblandaren är försedd med GROHE SilkMove 35 mm keramisk insats och metallgrepp. Flödesbegränsaren är inställbar, bottenventilen är på 1 1/4 och den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen underlättar rengöringen. Installationen sker snabbt och enkelt tack vare flexibla anslutningsslangar, GROHE QuickFix, etthålsmontage samt att perlatorn är avsedd för verktygsfritt byte. Temperaturbegränsare finns som tillval.
| RSK-nummer | 8236301 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32557000 |
| GTIN | 4005176838934 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Feel |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med lyftventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, SoftPEX-rör |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32557000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32557000 |
|---|
| GTIN | 4005176838934 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32557000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Total bygghöjd | 150 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 68 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 105 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Med transformator | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176838934 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 355 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,65 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176560408 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,15 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 4005176560415 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 245,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236301.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |
| RSK-nummer | 8236301 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32557000 |
| GTIN | 4005176838934 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Feel |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med lyftventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, SoftPEX-rör |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32557000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32557000 |
|---|
| GTIN | 4005176838934 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32557000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Total bygghöjd | 150 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 68 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 105 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Med transformator | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176838934 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 355 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,65 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176560408 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 19,15 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 4005176560415 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 245,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236301.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |