RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-02-18
RSK-nr enhet: ST
Get tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek S. Tvättställsblandaren är försedd med en GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats, kromad GROHE StarLight-ytbehandling, bottenventil på 1 1/4" och metallgrepp. Tvättställsblandare är utrustad med GROHE EcoJoy för att minska vattenkonsumtionen och en perlator som är utrustad med SpeedClean ger en strålsamlare på 5,7 l/min. Etthålsmontage, flexibla anslutningsslangar och GROHE QuickFix möjliggör en smidig och snabb installation. Tvättställsblandaren är ljudklassad DIN 4109.
Get tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek S. Tvättställsblandaren är försedd med en GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats, kromad GROHE StarLight-ytbehandling, bottenventil på 1 1/4" och metallgrepp. Tvättställsblandare är utrustad med GROHE EcoJoy för att minska vattenkonsumtionen och en perlator som är utrustad med SpeedClean ger en strålsamlare på 5,7 l/min. Etthålsmontage, flexibla anslutningsslangar och GROHE QuickFix möjliggör en smidig och snabb installation. Tvättställsblandaren är ljudklassad DIN 4109.
| RSK-nummer | 8236482 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32883000 |
| GTIN | 4005176878787 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Get DIY |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, SoftPEX-rör |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32883000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32883000 |
|---|
| GTIN | 4005176878787 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32883000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Total bygghöjd | 139 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 76 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 90 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Med transformator | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176878787 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 66 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176560347 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 18,6 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 4005176560354 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 239,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236482.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |
| RSK-nummer | 8236482 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 32883000 |
| GTIN | 4005176878787 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Get DIY |
| Dimension | G10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, SoftPEX-rör |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32883000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 32883000 |
|---|
| GTIN | 4005176878787 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/32883000 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Total bygghöjd | 139 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 76 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 90 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Med transformator | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176878787 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 66 | ||
| Vikt (kg) | 1,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176560347 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 18,6 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 4005176560354 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 239,2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236482.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |