RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-08-31
RSK-nr enhet: ST
Get tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek S. Tvättställsblandaren är försedd med metallgrepp, slät kropp och GROHE SilkMove ES kallstart med en 35 mm keramisk insats som är energisparande tack vare kallstart. Flödesbegränsaren är inställbar och det inställbara minimumflödet är 2,5 l/min. GROHE EcoJoy och perlatorn på 5,7 l/min hjälper till att minska vattenförbrukningen. Avfalls-ser och push-up öppningsplugg ingår och den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen underlättar rengöringen. Installationen sker snabbt och enkelt tack vare flexibla anslutningsslangar, etthålsmontage och GROHE QuickFix. Tvättställsblandaren är ljudklassad DIN 4109.
Get tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 i storlek S. Tvättställsblandaren är försedd med metallgrepp, slät kropp och GROHE SilkMove ES kallstart med en 35 mm keramisk insats som är energisparande tack vare kallstart. Flödesbegränsaren är inställbar och det inställbara minimumflödet är 2,5 l/min. GROHE EcoJoy och perlatorn på 5,7 l/min hjälper till att minska vattenförbrukningen. Avfalls-ser och push-up öppningsplugg ingår och den kromade GROHE StarLight-ytbehandlingen underlättar rengöringen. Installationen sker snabbt och enkelt tack vare flexibla anslutningsslangar, etthålsmontage och GROHE QuickFix. Tvättställsblandaren är ljudklassad DIN 4109.
| RSK-nummer | 8277814 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23586000 |
| GTIN | 4005176335587 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Get ettgrepp tvättställ |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 92mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 5 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | Mässing/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | Flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23586000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23586000 |
|---|
| GTIN | 4005176335587 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23586000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Material handtag | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Total bygghöjd | 140 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 78 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 92 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176335587 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 1,58 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176561597 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 18,38 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 4005176561603 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 236,56 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |
| RSK-nummer | 8277814 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23586000 |
| GTIN | 4005176335587 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Get ettgrepp tvättställ |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 92mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | 5 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | Mässing/metall |
| Standard | - |
| Övrig info | Flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23586000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23586000 |
|---|
| GTIN | 4005176335587 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23586000 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Material handtag | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Ja |
| Total bygghöjd | 140 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 78 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 92 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176335587 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 1,58 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | 4005176561597 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 18,38 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | 4005176561603 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 236,56 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_613_8236491.pdf |