Inlagd: 2016-06-03
RSK-nr enhet: ST
Tvättställsblandare NORO Home är en ettgreppsblandare i förkromad mässing. Blandaren är med sina raka linjer både stilren och tydlig, och passar de flesta badrumsmöblerna. NORO Home är mycket funktionell, och ytorna runt omkring är lättåtkomliga för rengöring. Blandaren är utrustad med kraftig skruvanslutning och flexibla slangar gör den mycket enkel att montera.
Tvättställsblandare NORO Home är en ettgreppsblandare i förkromad mässing. Blandaren är med sina raka linjer både stilren och tydlig, och passar de flesta badrumsmöblerna. NORO Home är mycket funktionell, och ytorna runt omkring är lättåtkomliga för rengöring. Blandaren är utrustad med kraftig skruvanslutning och flexibla slangar gör den mycket enkel att montera.
| RSK-nummer | 8277611 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0648 |
| GTIN | 7340032406481 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Home krom |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 0648 |
|---|
| GTIN | 7340032406481 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 315 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_468_8277611.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_468_8278389.pdf |
| RSK-nummer | 8277611 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0648 |
| GTIN | 7340032406481 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Home krom |
| Dimension | 10mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan bottenventil |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibel slang, invändig gänga |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 0648 |
|---|
| GTIN | 7340032406481 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Basfärg | Krom |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutningsdimension tillopp | 10 mm |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 315 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_468_8277611.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_468_8278389.pdf |