Avaktiverad 2018-12-21
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-01-19
RSK-nr enhet: ST
Lineare Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 XL-Size etthålsmontage metallgrepp till fristående tvättställ GROHE SilkMove® 28 mm keramisk insats temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy® SpeedClean perlator 5,7 l/min GROHE QuickFix® Plus installationsystem slät kropp flexibla anslutningsslangar lägsta tryck: 1,0 bar
Lineare Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 XL-Size etthålsmontage metallgrepp till fristående tvättställ GROHE SilkMove® 28 mm keramisk insats temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta GROHE EcoJoy® SpeedClean perlator 5,7 l/min GROHE QuickFix® Plus installationsystem slät kropp flexibla anslutningsslangar lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8277709 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23405000 |
| GTIN | 4005176941641 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Lineare ettgrepp XL slim-kropp |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1,0 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till fristående tvättställ |
| Utförande | till fristående tvättställ |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23405000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23405000 |
|---|
| GTIN | 4005176941641 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23405000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 242 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 184 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176941641 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 2,315 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236413.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8277709 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23405000 |
| GTIN | 4005176941641 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Lineare ettgrepp XL slim-kropp |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1,0 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till fristående tvättställ |
| Utförande | till fristående tvättställ |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23405000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23405000 |
|---|
| GTIN | 4005176941641 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23405000 |
|---|
| Material armatur | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med kopplingar | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Total bygghöjd | 328 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 242 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 184 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176941641 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 2,315 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8236413.pdf |
|---|---|