RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-02-17
RSK-nr enhet: ST
Lineare Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size Etthålsmontage, Metallgrepp, GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats, Med temperaturbegränsare, GROHE StarLight, GROHE EcoJoy SpeedClean strålsamlare 5,7 l/min, GROHE QuickFix Plus installationsystem, Slät kropp med pop up-ventil 1 1/4", Flexibla anslutningsslangar
Lineare Tvättställsblandare ettgrepp, DN 15 S-Size Etthålsmontage, Metallgrepp, GROHE SilkMove 28 mm keramisk insats, Med temperaturbegränsare, GROHE StarLight, GROHE EcoJoy SpeedClean strålsamlare 5,7 l/min, GROHE QuickFix Plus installationsystem, Slät kropp med pop up-ventil 1 1/4", Flexibla anslutningsslangar
| RSK-nummer | 8278298 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23106AL1 |
| GTIN | 4005176586149 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Lineare New ettg tvättst click |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 128mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med pop-up ventil |
|---|---|
| Färg | hård grafit |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23106AL1 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23106AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176586149 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23106AL1 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Flödesklass | Ingen |
| Total bygghöjd | 213 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 120 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 128 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176586149 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 325 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,85 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176593567 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 15,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 4005176593550 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 212 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8278298.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8278298 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23106AL1 |
| GTIN | 4005176586149 |
| Produkt | Tvättställsblandare |
| Produktnamn | Lineare New ettg tvättst click |
| Dimension | G10 |
| Storlek | 128mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med pop-up ventil |
|---|---|
| Färg | hård grafit |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | flexibla anslutningsslangar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23106AL1 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 23106AL1 |
|---|
| GTIN | 4005176586149 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/23106AL1 |
|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
|---|---|
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Övrigt |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Typ av pip | Gjuten |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Flödesklass | Ingen |
| Total bygghöjd | 213 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 120 mm |
| Längd utsprång utloppspip | 128 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176586149 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 325 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,85 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176593567 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 15,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 4005176593550 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 212 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8278298.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |